ÖVRIGT / Diverse / Pepparkvarn 15141053
*
nr 1514 1053
Pepparkvarn
pläter/Bakelit + fat Pierre Forsell. Höjd: 1. Längd: 16 cm
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:29:16
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakelit fat pierre forsell nysilver pepparkvarn pläter
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
*
Pepparkvarn
Kondition: slitage
nr 1514 1053
Pepparkvarn
pläter/Bakelit + fat Pierre Forsell. Höjd: 1. Längd: 16 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakelit fat pierre forsell nysilver pepparkvarn pläter
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10



